ViaCultura - úvodná stránka

Každé ráno kopni bosou nohou do kameňa, pocítiš realitu.

Programy

Podujatia v Pisztoryho paláci

Akcie schválené Správnou radou - Pisztoryho palác:

SCANDI - filmová prehliadka škandinávskych filmov
20. - 24. január .2016

Creme de la Creme - filmová prehliadka francúzskych filmov  
10. - 16.marec 2016

Krása a hnus
10.-16. apríl 2016

Kultúrno-vzdelávací festival pre vysokoškolských študentov v rámci projektu
Sokratov inštitút. Premietanie filmov, diskusie a krátky koncert.
5. apríl 2016

Bratislavské Hanusove dni
20. -27. apríl 2016

Umelecká výstava diel študentov VŠVU - máj 2016 (2 týždne)

3. ročník Bratislavského knižného festivalu BRaK
2. -5. júna 2016

Svadba, 24.9.2016

Be2Can 3  - filmová prehliadka najlepších festivalových filmov z Berlinale, Benátok
21.–30. október 2016

Mestá pre lepší život – s Nórmi
Nadácia Ekopolis vás pozýva na stretnutie so zástupcami niekoľkých nórskych mimovládnych organizácií s cieľom vzájomne sa inšpirovať a diskutovať o možnostiach spolupráce zameranej na zlepšenie kvality mestského prostredia a života v ňom.V Pistoriho paláci, 10. októbra 2016 - Initiates file downloadpozvánka Mestá pre ľudí.

OFF festival Bratislava, 7. ročník
2.-22. november 2016

Medzinárodný festival bezdomoveckých divadiel ERROR 2016
22.-26. november 2016, Divadlo bez Domova

---

Návšteva z Nórska v Pisztoryho paláci

V dňoch 12.-13. januára prišli hostia z Nórskeho kráľovstva na prehliadku rekonštrukčných prác na Pisztoryho paláci. Privítali ich zástupcovia m.č. Bratislava - Staré Mesto a organizácie Via Cultura (foto z tlačovej konferencie: Marek Velček)

 Initiates file download Initiates file download 

Initiates file download Initiates file download

 

 

Konferencia KULTÚRA A MESTO
V dňoch 8.-9. decembra 2015 sa v Pizstoryho paláci v Bratislave uskutočnila konferencia KULTÚRA A MESTO: SILA PRÍŤAŽLIVOSTI o význame kultúry pre rozvoj miest. Konferencia skúmala aktuálne záujmy, vzťahy, spory a otvorené otázky o význame kultúry a jej pozícii v kontexte súčasného európskeho mesta. Viac info Opens external link in new windowna stránke.

Festival fotografie OFF
V dňoch 6. novembra 2015 do piatku 20. novembra 2015 bol v Pisztoryho paláci festival fotografie OFF s obsiahlym výstavným programom domácej a zahraničnej tvorby (Opens external link in new windowprogram). Projektová manažérka Ester Erdelyi: "Otvorenia pravidelne navštevujú významní kurátori z oblasti výtvarnej fotografie, riaditelia vysokých umeleckých škôl, zástupcovia kultúrnych inštitútov zastúpených krajín (Francúzsky kultúrny inštitút, Taliansky kultúrny inštitút, Maďarský kultúrny inštitút, Český aj Poľský kultúrny inštitút) a prijatie pozvali aj zástupcovia veľvyslanectiev krajín vystavovaných autorov. O festival prejavujú záujem aj slovenské spravodajské médiá. Festival má výborné ohlasy aj vďaka spolupráci s Via Cultura a možnosti ho každoročne otvárať práve v priestoroch Pisztoryho paláca."

Foto z festivalu:

Initiates file download  Initiates file download  Initiates file download

 

Pozdrav lásky z Pisztoryho paláca
V nedeľu 12. septembra 2015 bol z okien Pisztoryho paláca vypustený pozdrav plný lásky, mieru a porozumenia. Fotografia: www.aktuality.sk

Svadba "Tereza a Michal" v Pisztoryho paláci
Dňa 27. júna 2015 sa v Pisztoryho paláci zosobášili a Tereza a Michal. (fotografie www.nora-jakub.sk)

 

Svadba "Danda a Andy" v Pisztoryho paláci
Dňa 20. júna 2015 sa v Pisztoryho paláci zosobášili Danda a Andy. Svadobná atmosféra je zachytená na fotografiách:

   

 

PI STORY - príbeh Pisztoryho paláca
Divadelné spracovanie pestrých, vyše storočných dejín Pisztoryho paláca ste mali možnosť vidieť 17. júna 2015 - samozrejme, v Pisztoryho paláci, na Štefánikovej 25. Viac informácií na Initiates file downloadplagátiku.

BRAK v Pisztoryho paláci
V dňoch 29. až 31. mája 2015 sa v Pizstoryho paláci uskutočnil Bratislavský knižný festival BRAK. Viac info na Opens external link in new windowstránke festivalu.

Workshop tanečne-pohybovej terapie
Pozývame Vás na workshop tanečno-pohybovej terapie s Monikou Stehlíkovou a Ľubicou Hrustič, ktorý bude 22. a 23. mája 2015 v Pisztoryho paláci na Štefánikovej 25. Nenechajte si ujsť takéto unikátne spojenie! Viac informácií na Initiates file downloadplagátiku.

Daruj si Freedance!
Srdečne pozývame na Májový Freedance - už v piatok 22. 5. 2015 o 18:00. Využite akciu EARLY BIRD! Pri platbe do 20. 5. 2015. Viac informácií na Initiates file downloadplagátiku.

Bratislavské Hanusove dni 2015
V dňoch 22.-29. apríla 2015 sa (aj) v Pisztoryho paláci na Štefánikovej č. 25 v Bratislave uskutočnili Opens external link in new windowBratislavské Hanusove dni 2015. "...ešte raz by som sa Vám v mene Spoločenstva Ladislava Hanusa chcela poďakovať za spoluprácu pre prenajme Pisztoryho paláca - ďakujeme za pomoc a veľmi si ceníme Vašu ústretovosť, ochotu a flexibilitu.Tešíme sa, ze náš festival Bratislavske Hanusove dni dopadol výborne - a to aj vďaka skvelej spolupráci s Vami!" Initiates file download(poďakovanie)

Prednáška o architektkách
V pondelok 27. apríla 2015 o 18.00 sa v Pisztoryho paláci na Štefánikovej č. 25 v Bratislave uskutočnila prednáška Moniky Mitášovej O zabudnutých architektkách. Viac info v Initiates file downloadletáku s pozvánkou.

Deň samosprávy v Pisztoryho paláci
V nedeľu 26. apríla 2015 sa v Pisztoryho paláci na Štefánikovej č. 25 v Bratislave uskutočnil Deň samosprávy s expozíciou, filmom, divadlom... pozrite si Initiates file downloadprogram.

Oslava Thajského nového roka - poďakovanie
"Chceli by sme Vám poďakovať za poskytnutie prenájmu v Pisztoryho paláci dňa 12. apríla 2015 na oslavu thajského nového roka. Veľmi sa nám páčilo.Na oslavu prišlo 156 ľudí z Thajska, Slovenska, Rakúska, Maďarska a Švajčiarska. Všetkým sa udalosť veľmi páčila a každý odchádzal s veľmi dobrými pocitmi.Ešte raz Vám veľmi ďakujeme." P. Pohanová

   

Sympózium scénografie
V pondelok 20. apríla 2015 o 17:00 sa v Pisztoryho paláci (Štefánikova 25), uskutočnilo zaujímavé sympózium organizované združením profesionálnych scénografov a technikov. Viac info v Initiates file downloadpozvánke s programom

Daruj si Freedance!
V piatok 6. marca 2015 o 18:00 v Pisztoryho paláci (Štefánikova 25), Bratislava. Viac info na Initiates file downloadpriloženom plagáte

 
Stále dávame do pozornosti aj nasledujúce podujatia:

Opens external link in new windowProgram kina Film Europe, ktoré sa nachádza v budove Pisztoryho paláca 

 

 

 

 

Úvod VIA CULTURA IKP Naše sídlo

Copyright © 2018 VIA CULTURA. All rights reserved.